Kada pradeda senti oda?

Kada pradeda senti oda?

2015-06-04   Komentarų

Odos senėjimas – neišvengiamas, natūralus biologinis procesas, kurį patyria tiek vyrai, tiek moterys. Odai senstant silpnėja jos savybės ir gebėjimai pačiai atsinaujinti, pasimaitinti, drėkintis, mažėja elastingumas – kolageno ir elastino kiekis.

Odos senėjimo procesas prasideda nuo 25 metų. Praėjus paauglystei ir studentavimo metams, pradedate dirbti, o kartu ir laikas negailestingai pradeda jus vytis. Bemiegės naktys, stresas, gyvenimas užterštame mieste, netinkama mityba, netinkama odos priežiūra pradeda atsispindėti jūsų veide – atsiranda didelės poros, nemalonios raukšlės, pigmentinės dėmės, oda praranda savo gyvybingumą. Nors laiko sustabdyti neįmanoma ir senėjimo proceso nepavyks išvengti, vis dėlto, puoselėjant ir rūpinantis oda, ją galima išlaikyti sveiką ir gražią gana ilgą laiką. Būtų idealu, kad įprotis rūpintis savo oda susiformuotu dar iki 25 metų, bet jeigu taip neįvyko, tai geriau vėliau, negu niekada.

Reikėtų laikytis penkių pagrindinių taisyklių:

  1. Taisyklingas ir reguliarus veido odos valymas.
  2. Taisyklingas ir reguliarus veido odos valymas.
  3. Nuolatinis veido odos drėkinimas.
  4. Veido odos apsauga nuo aktyvių saulės spindulių poveikio.
  5. Teisingas gyvenimo būdas.

Veido odos valymas – negyvų odos sluoksnių pašalinimas. Jis atliekamas dviem būdais, tai kasdieninė veido priežiūra, valant įvairiais prausikliais ir valikliais, ir antrasis, tai giluminis veido valymas, kuris yra privalomas, norint išlaikyti švarią odą ir jį reikia atlikti bent vieną, du kartus per mėnesį, priklausomai nuo jūsų odos tipo.

Veido odos maitinimas – tokia funkciją atlieka kremai bei kaukės. Renkantis kremą brandžiai odai labai svarbu, kad jis būtų su kolagenu, kuris palaikys gerą odos būklę, elastingumą, išlygins ar sumažins raukšles. Nemažiau svarbūs yra ir vitaminai, ypač A, kuris puikus pagalbininkas ląstelių atsinaujinimui, todėl būtų idealu, kad kartą ar du kartus per mėnesį palepintumėte savo odą kaukėmis su vitaminais. Noriu atkreipti dėmesį, kad paakių odą reikia prižiūrėti ypač kruopščiai, nes čia oda yra ploniausia ir jautriausia, todėl paakiuose greičiausiai atsiranda smulkių raukšlelių. Ir šią sritį reikia maitinti jai specialiai skirtu maitinančiu kremu.

Nuolatinis veido odos drėkinimas – čia ir vėl yra nepamainomi kremai ir kaukės, losjonai, purškiami terminio šaltinio vandenys. Nemažiau svarbus yra ir išgeriamo vandens kiekis. Veido odą drėkinančias kaukes nesunkiai galima pasidaryti namuose, tokias kaukes rekomenduojami atlikti 1-2 kartus per savaitę. Štai keletas naminių veido kaukių receptų:

  • suplakite kiaušinį, įdėkite šaukštelį medaus, įlašinkite levandų aliejaus ir viską gerai išplakite, užtepkite ant veido ir palaikykite 20 min.
  • ant veido užtepkite jogurto į kurį galima įmaišyti sutarkuoto agurko, medaus. Kaukė laikoma t.p. 20 min.

Esant galimybei rekomenduojama 1-2 kartus per mėnesį naudoti specialias, profesionales ir laboratorijose ištestuotas drėkinamąsias kaukes, kurios pritaikytos konkrečiam odos tipui.

Veido odos apsauga nuo aktyvių saulės spindulių poveikio turi būti kasdieninė (užtenka kremo ar pudros su SPF 15) ir speciali, kai keliaujate į paplūdimį, kalnus ir t.t. (SPF 30 ar SPF 50 ženklu). Tepti su kremu nuo salės reikia visas atidengtas kūno vietas, taip pat lūpas, nosį, kaklą, akies vokus, paakius.

Kalbant apie teisingą gyvenimo būdą, tai pirmiausiai reikėtų atsakyti žalingų įpročių. Mokslininkų atliktų tyrimų rezultatai atskleidė, kad rūkymas bei alkoholio vartojimas iki 5 kartų paspartiną raukšlių atsiradimą, pablogina odos kraujotaką, skatina pigmentinių dėmių atsiradimą.

Neveltui sakoma, jog žmogaus gyvenimo būdą išduoda jo veido oda. Svarbu ir ką dedam į burną. Reikėtų daugiau valgyti daržovių, vaisių, riešutų, sakingai saldumynus, mėsą. Išgertų skysčių paros kiekis neturėtų būti mažesnis nei 1,5 – 2 litrai.

Be abejo, labai svarbu, kad kuo mažiau „stresuotumėte“. Reikia išmokti suvaldyti streso sukeltas emocijas, panikos jausmą, į įvykius stengtis reaguotumėte teigiamai ir optimistiškai. Dažnai organizmas į stresą reaguoja per odą. Ji tampa jautri, pažeidžiama, problematiška. Būtu idealu, kad jus nepersikrautumėte darbais, darytumėte tik tai, kas jums patinka.

Nereikėtų pamiršti fizinio aktyvumo bei buvimo gryname ore – kuo daugiau ir kuo ilgiau!

Tik jus patys galite sukurti gražų ir sveiką kūną. Tam reikia atkaklumo, žinojimo ir noro.




Paieška


Kategorijos