2024-05-31 Komentarų
Visiems tiems, kurie jaučiasi įtraukti miesto gyvenimo skubos, norėtųsi priminti tą neapsakomą jausmą, kurį esame patyrę kone visi - kai siela prisipildo pilnatvės susiliejam su gamta žengiant basomis rasota ryto žole, lėtai kylant saulei... kai ausį maloniai kutena paukščio giesmė ar lietaus barbenimas, medžių ošimas.
Technologijų amžiuje, kuomet kalbame apie dirbtinį intelektą, robotikos mokslus bei kitus mokslo pasiekimus - netikėtai kyla mintis grįžti atgal - ten kur mūsų protėviai semdavosi kūno ir dvasios stiprybės - į gamtą, į mišką.
Miško terapijos metu į mišką mes pažvelgiam kitaip. Miškas nemėgsta skubėjimo. Norint pažintį mišką, teks jam skirti savo laiką, susilieti su juo, įsiklausyti, pajusti, atrasti ir mėgautis. Tik įžengus į mišką tarsi viskas nuščiūva, o ilgiau jame pabuvus mus įtraukia nuostabi miško ekosistema. Pamažu atrandame garsus - tai nepažystamo pauščio čiulbesys, tai lapų šlamesys, tai pagaliau spengianti tyla - visa tai susilieja į harmoningą garsų visumą, o ir pats miškas atrodo su tavim „kalba“. Atrandame ir kvapus - lapų, spyglių, samanų, grybų kvapą. Mes mišką galime ir ragauti, mūsų liežuvis jaučia saldumą, rūgštumą, sūrumą ir kartumą. Ir visus šiuos skonius galime atrasti miške: kiškio kopūstas, žemuogė, mėlynė spygliai, sakai...
Užsiėmimo dalyviai dažnai pajunta gilią ramybę, sustoja, kartais visai netikėtai randa atsakymus į svarbius klausimus, tarsi pasijutę artimesni su savimi, šalia esančiais žmonėmis ir pačia gamta.
Užsiėmimą ves gamtos ir miško terapeutė Daiva Visockienė.
Moksliniai tyrimai rodo, kad po gamtos ir miško terapijos seansu dažnai pagerėja dalyvių fizinė sveikata: susireguliuoje kraujospūdis, sumažėja streso hormonų lygis, pagerėja imuninės sistemos veikla. Šie užsiėmimai puikiai tinka žmonėms: jaučiantiems nuovargį, nerimą, lėtinį stresą arba tiesiog norintiems pabūti gamtoje kitaip: nekubant, susijungiant su savimi ir atgaunant jėgas.
Lauksiu Jūsų!